اولین یادواره شهید

شهید محمد مهدی علیمحمدی از سرداران بزرگ دفاع مقدس بوده که خاطره دلاوری های ایشان در دفاع از این آب و خاک مثال زدنی است.
اولين مراسم يادبود سردار شهيد محمدمهدي عليمحمدي

با حضور :

سردار اسدي

خانواده شهيد مصطفي احمدي روشن

و مداحي مهدي رسولي (از زنجان)

زمان : جمعه ۹۲.۶.۲۹ ساعت ۱۶ الي ۱۸:۳۰

مكان : شيراز – فلكه خاتون به سمت كوزه گري – روبروي پارك مرواريد – تالار معلم
فرازی از زندگی و وصیت نامه شهید:

بنا بر این گزارش؛ “محمد مهدی”در چنین حال و هوایی پا به عرصة حیات گذاشت و دوران رشد و بالندگی را اغاز کرد .شهرستان شهید پرور اقلید ،از همان ابتدا آغوش مهربان خودرا بر این غریبة کوچک گشود و او که دل به تحصیل علم و کمال بخشیده بود ، همزمان با سن مدرسه در یکی از آموزشگاههای ابتدایی این شهر مشغول به تحصیل گردید. 

روزهای بی دریغ کودکی و نوجوانی را به پایان نرسانده بود موفق به اخذ مدرک دیپلم گردید. وی در حوالی سالهای ۵۷-۵۶ در شخرستان قم تحصیلات دورة دبیرستان را به پایان رساند و در همین زمان ،بر حسب موقعیت مناسبی کهبرای وی فراهم آمده بود با مردان انقلاب وروحانیون مبارز قم ، حشر ونشر تمام یافت. وی در بحبوحة روزهای قیام با شرکت در جلسات مذهبی ومراسم سوگواری ائمه (علیهم السلام )هر چه بیشتر در جریان انقلاب قرار گرفت ودر این میان با تکثیر و توزیع اعلامیه های حضرت امام ، نقش مؤثری در معرفی این اسوة تقوا به مردم ایفا کرد.

آن عزیز ، پس از پیروزی انقلاب به نام بلند پاسدار افتخار یافت وبا گذراندن دوره های تاکتیک ،تخریب و اسلحه شناسی ، خودرا آمادة دفاع از اسلام و ایران اسلامی نمود .

روزهای پر حماسة جنگ ،شاهد رشادتها و جانبازیهای این بسیجی جان برکفو این پاسدار فداکار بود. او که به مدت دوسال در پشت جبهه ،خدمات ارزنده ای را در آموزش نیروهای بسیجی در پادگان آموزشی امام سجاد (ع)به انجام رسانده بود با ادامة ددمنشی های دشمن بعثی ، وارد عرصة کارزار گردید و با پیوستن به نیروهای پیروز تیپ۳۳ المهدی (عج)در حماسه های بزرگی چون ،طریق القدس، فتح المبین ،والفجر ۸ و کربلای ۵شرکت کرد. وی در عملیات “طریق القدس”مسؤولیت واحد تخریب تیپ را به عهده داشت ودر عملیات “فتح المبین و والفجر ۸″به عنوان فرماندةگردان انجام وظیفه کرد. آن سردار شهید در عملیات کربلای ۵ که به پرواز ملکوتی وی انجامید ، فرماندهی گردان” کوثر “را به عهده داشت وبامرگ سرخ او ،این مسؤولیت عظیم بر دوش دیگر دلسوختگان المهدی (عج)افتاد.

آن روح متعلی ، سرانجام در اول بهمن ۱۳۶۵ ،اصابت گلولة دشمن را بهانه ساخت ورهاتر از فرشتگان سپید بال ملکوت ،در آسمان لاجوردی شلمچه به پرواز در آمد . از ان شهید بزرگوار دو فرزند با یادگار مانده است که اسامی مقدس “سعیده” و” محمد مهدی”زیبندة نام آنهاست. “محمد مهدی”اندک زمانی بعداز عروج آسمانی پدر ،برروزهای تنهایی مادر ، چشمگشود و نام بلند سردار رشید را به یادمان آن همه ایثار،بر بلندای قامت خویش پذیرفت.

فرازی از وصیت نامة شهید :

«به تهذیب و تزکیة نفس، یعنی عمل نمودن به رهنمودهای اخلاقی قرآن و اثار پر فیض ائمة معصومین و عمل به وظایف انقلابی و رعایت اخلاق اسلامی و خصوصاًحجاب اسلامی برای خواهران –که بُرّنده تر از هر سلاح دیگر است – مقید باشید. »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *